На 6 юли по покана на 159. Основно училище „Васил Левски“ в столицата, ИКС се включи в лятната занималня за неговите ученици.
На събитието присъстваха над 40 души, сред които директорката на 159 ОУ - Красимира Кирова, преподаватели от ИКС, както и учители, ученици и родители.
Екипът на Института организира поредица от богати по съдържание културни работилници. Децата и възрастните имаха възможност да се докоснат до изкуството на китайската калиграфия, да рисуват традиционни маски от Пекинската опера, да изрязват хартиени фигури и да се запознаят с китайски аудиокниги. Програмата включваше още забавни спортни игри като ритане на дзиендзъ и играта „пет в ред“. Разнообразните активности привлякоха присъстващите и им позволиха да се потопят в уникалния чар на традиционната китайска култура.
Лятната занималня се организира под патронажа на Столична община и всяко лято осигурява целодневна грижа за учениците от 1. до 4. клас. Чрез провеждането на игри, спортни и арт занимания под формата на „обучение чрез забавление“, проектът цели да открива и развива потенциала на децата.
159 ОУ „Васил Левски“ е основано през далечната 1879 г. и е държавно училище с над 100 годишна история.
Това е първото участие на Институт Конфуций – София в летния проект на училището, като инициативата бе посрещната с ентусиазъм и интерес от страна на цялата училищна общност.
Институт Конфуций - София има намерение и в бъдеще да продължава да развива и задълбочава образователния и културен обмен със столичното училище.
Предоставени материали: Институт Конфуций- София
Текст: Ли Синмей
Снимки: Ли Синмей
Редактори: Чън Ин, Аксиния Колева, Дин Чън
Български превод: Моника Петрова